RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosja: Z pistoletem w obronie gazociągów

Publikacja: Środa, 4 lipca (10:39) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ochroniarze rosyjskich koncernów Transnieft i Gazprom mogą używać broni dla zapewnienia bezpieczeństwa rurociągów. Taką ustawę przyjęła Duma Państwowa, izba niższa rosyjskiego parlamentu.

Jak wyjaśniono, w sytuacji zagrożenia terrorystycznego koncerny

naftowe i gazowe są zobowiązane do bardziej efektywnej ochrony

takich obiektów i uniemożliwienia dostępu do nich osobom

postronnym.

Już teraz takie firmy jak Gazprom posiadają własne firmy ochroniarskie, liczące często kilkadziesiąt tysięcy osób. Nowa ustawa znacznie rozszerza ich uprawnienia, na przykład do używania broni i akcji zbrojnych; nowe uprawnienia porównywalne są do możliwości jednostek specjalnych milicji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: