RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosja z KE o polskim mięsie

Publikacja: Czwartek, 1 marca (12:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego zaproponowała Komisji Europejskiej rozmowy o embargu na polskie mięso. Rozmowy miałyby rozpocząć się po 12 marca.

Rzecznik Komisji Europejskiej powiedział brukselskiej korespondentce RMF FM Katarzynie Szymańskiej- Borginion, że Komisja wysłała już do Moskwy odpowiedź, proponując kilka dat spotkań. Dodał, że w rozmowach mają brać także udział przedstawiciele Polski.

Według rzecznika eksperci KE, którzy towarzyszyli rosyjskim inspektorom w Polsce, nie stwierdzili nic, co by uzasadniało utrzymywanie embarga.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: