Jednostka techniczna w liczbie 200 osób opuściła republikę i udała się do miejsca stałego pobytu w Stawropolu - poinformował Guram Gubaz, urzędnik odpowiedzialny za abchaską kolej. Dodał, że reszta żołnierzy ma opuścić Abchazję jeszcze dzisiaj.
Rosyjscy żołnierze zajmowali się odbudową linii kolejowej prowadzącej do rosyjskiego miasta Soczi, gdzie w 2014 r. odbędzie się zimowa olimpiada. Gruzja protestowała przeciwko obecności tych wojskowych. Twierdziła, że to kolejny wybieg Rosji na wysłanie kontyngentu wojskowego do regionu, który wraz z Osetią Południową stanowi od dawna przedmiot napięć między Moskwą i Tbilisi.