RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosja: Prawnicy Chodorkowskiego walczą

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prawnicy odbywającego karę więzienia Michaiła Chodorkowskiego – byłego szefa koncernu naftowego Jukos, złożyli skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Odmawiają jednak jakichkolwiek komentarzy.

Michaił Chodorkowski nie życzy sobie na razie o tym mówić, musimy więc uszanować jego decyzję - podkreśla Karina Moskalenko, jeden z prawników. Wcześniej prawnicy byłego współpracownika Chodorkowskiego Płatona Lebiediewa również poinformowali o złożeniu skargi do Trybunału w Strasburgu.

Chodorkowski, założyciel koncernu naftowego Jukos, był jednym z najbogatszych ludzi w Rosji. Odsiaduje karę 8 lat więzienia w kolonii karnej za defraudacje finansowe. Powszechnie uważa się, że sprawa Chodorkowskiego ma przede wszystkim wymiar polityczny i wiąże się z walką Kremla z rosyjskimi oligarchami, którzy mają własne ambicje polityczne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: