RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rodzice wstydzą się leczyć otyłość dziecka

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kochanego ciała nigdy za wiele? Są rodzice, którzy otyłość swojego dziecka wolą obrócić w żart, niż zabrać się za jej leczenie. W województwie kujawsko-pomorskim samorząd wydaje sto tysięcy złotych na walkę z nadwagą u dzieci i młodzieży. Jednak niektórzy rodzice ani myślą pomóc swoim pulchnym pociechom.

Nawet w sytuacji, kiedy rodzice mogą posłać dziecko z nadwagą za darmo na specjalne zajęcia, bardzo często nie chcą tego robić. W jednej z toruńskich szkół na dwanaścioro wytypowanych dzieci udział w zajęciach wzięło tylko dwoje. Rodzice pozostałych nie wyrazili na to zgody.

Rodzice, z którymi rozmawiał reporter RMF FM Tomasz Fenske, mówią wprost, że problemem jest w takich sytuacjach wstyd. Nie chcą się przyznać do swoich błędów wychowawczych. Bo jednak ludzie zawsze patrzą na to, co myślą inni - przyznają:

Jak się okazuje, nie brakuje zatem rodziców, którzy wolą zaryzykować pogorszenie stanu zdrowia dziecka, niż przyznać, że jest grube.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: