RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Robert Mateja mistrzem Polski

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Robert Mateja został mistrzem Polski w skokach narciarskich podczas zawodów, które odbyły się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Drugie miejsce wywalczył Adam Małysz, trzeci był Kamil Stoch.

Mateja objął prowadzenie w konkursie już po pierwszej serii skoków, gdy skoczył 132 m. Druga seria potwierdziła dobrą dyspozycję skoczka – zawodnik klubu Wisła Zakopane poprawił się aż o 1,5 m. Adam Małysz skakał minimalnie gorzej (131,5 m i 132 m) i to zadecydowało o zajęciu drugiego miejsca. Kamil Stoch, który zajął trzecią pozycję, skoczył 128,5 i 126 m.

Dla Matei jest to piąty w karierze tytuł mistrza Polski. Po raz ostatni zdobył go w 1999 r.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: