Gdy przewodniczący MKOl wyjął kopertę z napisem Rio de Janeiro, w brazylijskiej delegacji wybuchła radość i polały się łzy szczęścia. Nie tylko jednak cieszono się Centrum Kongresowym w Kopenhadze, ale również na jednej z najdłuższych plaż świata Copacabanie. Przed olbrzymim telebimem zebrało się ponad sto tysięcy ludzi.
Rio de Janeiro gospodarzem igrzysk w 2016 r.
Rio de Janeiro zostało gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich w 2016 roku. Decyzja została podjęta w Kopenhadze podczas 121. sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. W trzeciej i ostatniej turze Rio de Janeiro pokonało Madryt. Wcześniej z rywalizacji odpadły Chicago i Tokio.