RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rio: Czwórka podwójna kobiet awansowała do finału regat wioślarskich

Publikacja: Poniedziałek, 8 sierpnia (14:16) Aktualizacja: Poniedziałek, 8 sierpnia (14:00)

Czwórka podwójna kobiet w składzie: Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska zajęła drugie miejsce w repasażu wioślarskich regat olimpijskich w Rio de Janeiro i awansowała do finału. Wyścig wygrały Holenderki.

W repasażu wystąpiło pięć osad, a cztery najlepsze zakwalifikowały się do finału. Polki o pierwsze miejsce do końca rywalizowały z Holenderkami, ostatecznie przegrały o 0,88 sek. O medale będą walczyć również Chinki i Amerykanki, z rywalizacji odpadły Australijki.

Wcześniej awans do finału zapewnili sobie zwycięzcy eliminacji - Niemki i Ukrainki.

W poniedziałek wystąpią jeszcze cztery polskie osady: męska ósemka, dwójki podwójne wagi lekkiej kobiet i mężczyzn oraz żeńska dwójka bez sterniczki.

(mal)

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: