RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Religa obiecuje pieniądze dla szpitali

Publikacja: Środa, 31 stycznia (13:19) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Minister zdrowia chce pożyczyć z budżetu państwa miliard złotych na ratowanie szpitali. Zbigniew Religa jeszcze dziś chce się spotkać w tej sprawie z premierem Jarosławem Kaczyńskim i minister finansów Zytą Gilowską.

Na ile jest to możliwe, aby doraźnie uruchomić miliard złotych - nie umiem odpowiedzieć. W tej sprawie chcę się dziś spotkać z panem premierem Kaczyńskim i z panią minister Gilowską - mówi Zbigniew Religa. Szef resortu zdrowia dodaje, że nawet jeśli udałoby się szybko uruchomić taką pożyczkę, na pomoc państwa mogłyby liczyć tylko największe placówki, których zamknięcie groziłoby zdrowotną katastrofą. Mniejsze musiałyby poradzić sobie same.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: