RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rapacki: Będą pieniądze, będą dodatki dla policji

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

<i>Kiedy tylko dostaniemy pieniądze z Ministerstwa Finansów, wypłacimy policjantom zaległe dodatki</i> - powiedział reporterowi RMF FM wiceszef MSWiA Adam Rapacki. 1 grudnia „Solidarność” policjantów zamierza zorganizować pikietę przed Kancelarią Premiera.

Rapacki zaznaczył, że protest funkcjonariuszy przed siedzibą Donalda Tuska będzie symboliczny. Posłuchaj relacji Mariusza Piekarskiego:

Związkowcy domagają się wypłaty zaległych świadczeń do końca roku – w sumie 130 milionów złotych. Decyzję o proteście podjęło prezydium zarządu głównego związku. Na pikietę do stolicy może przyjechać około 3 tysięcy funkcjonariuszy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: