RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Radwańska odpadła w półfinale turnieju w Dausze

Publikacja: Sobota, 18 lutego (21:52) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Agnieszka Radwańska odpadła w półfinale turnieju WTA na twardych kortach w Dausze. Polka po raz kolejny musiała uznać wyższość Białorusinki Wiktorii Azarenki, z którą przegrała 2:6, 4:6.

Był to jedenasty mecz obu zawodniczek. Bilans jest korzystny dla Białorusinki, która wygrała osiem spotkań. W tym sezonie Radwańska spotkała się z Azarenką po raz trzeci, poprzednio - w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

Awans do półfinału w Dausze dał 22-letniej krakowiance premię w wysokości 96 100 dolarów.

Pierwszą finalistką turnieju w Dausze została Australijka Samantha Stosur, która w półfinale pokonała Francuzkę Marion Bartoli. Zwyciężczyni US Open wygrała pierwszego seta 6:3. W drugim jej rywalka skreczowała z powodu kontuzji prawej nogi.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: tenis

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: