RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

PZU może wkrótce trafić w ręce Amerykanów

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Będzie to możliwe prawdopodobnie już w maju, kiedy PZU ma trafić na warszawską giełdę.

Udziałami w naszym narodowym ubezpieczycielu zainteresowane są amerykańskie instytucje finansowe.

Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad ostatnie kilka dni spędził w Stanach Zjednoczonych, szukając inwestorów wśród banków i funduszy inwestycyjnych jak Goldman Sachs, czy JP Morgan.

Amerykanie są także zainteresowani udziałami w KGHM-ie, Polskiej Grupie Energetycznej, Tauronie i warszawskiej giełdzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem video: