RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ptasia grypa w Bydgoszczy już nie straszna

Autor: Publikacja: Sobota, 6 maja (12:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od 11 marca do 6 kwietnia w mieście stwierdzono 19 przypadków zainfekowania łabędzi, także odmianą wirusa groźnego dla ludzi. Demontowane są ogrodzenia wokół dwóch ostatnich ognisk choroby.

Usunięte zostaną też oznakowania w strefie zagrożonej. Dziś w Bydgoszczy pozostały tylko cztery łabędzie - ostatniej zimy było ich tam około 500.

Urząd Miasta w Bydgoszczy na akcję związana z ptasią grypą wydał ponad 350 tysięcy złotych.

Pierwszy przypadek ptasiej grypy wykryto na początku marca u martwych łabędzi w Toruniu. Po tygodniu stwierdzono kolejne przypadki zainfekowania wirusami tej choroby u łabędzi w Kostrzynie (Lubuskie) i Bydgoszczy oraz u nurogęsi w Świnoujściu Zachodniopomorskie). Później ogniska choroby wystąpiły jeszcze w kilku innych polskich miejscowościach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: