Obecnie trwają prace związane z utworzeniem ścieżki edukacyjnej, z której przyjezdni turyści, a także klasy szkolne będą mogły skorzystać - mówi jeden z pszczyńskich urzędników.
Pierwsze żubry do Pszczyny sprowadzono już w XIX wieku. Ówczesny książę zapłacił za 4 żubry dwudziestoma jeleniami.