Adam Małysz (213 i 230,5 metra) zajął trzecie miejsce w konkursie skoków narciarskich na skoczni mamuciej w norweskim Vikersund. Najlepszy polski skoczek w serii finałowej ustanowił nowy rekord Polski w długości skoku. Zwyciężył Gregor Schlierenzauer (227 i 237,5 metra), który wyprzedził reprezentanta gospodarzy Johana Remena Evensena (230,5 i 226 metrów).

W 2003 roku Adam Małysz uzyskał w Planicy 225 metrów. Chciałbym powalczyć o rekord Polski w długości skoku - mówił przed dzisiejszym konkursem skoczek z Wisły. Gregor Schlierenzauer i Johan Remen Evensen to zawodnicy, dla których ten obiekt jest wręcz stworzony. Myślę, że są tu poza zasięgiem - stwierdził Małysz. Polak awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Piąte miejsce zajął Austriak Thomas Morgenstern, który zapewnił sobie zwycięstwo w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata.

Kamil Stoch zakończył zawody na 11. miejscu, a Piotr Żyła był 21.

Podczas sobotniego konkursu pierwsze miejsce zajęli ex aequo Gregor Schlierenzauer (243 i 232 metry) i Johan Remen Evensen (240 i 234,5 metra). Adam Małysz był piąty.

Konkursy w Vikersund były ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Oslo. 25 lutego odbędą się kwalifikacje na skoczni normalnej (HS-106), a dzień później zawodnicy powalczą o pierwszy komplet medali.