RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przybywa wody w rzekach Śląska

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przybywa wody w rzekach województwa śląskiego. Przyczyną są bardzo intensywne opady deszczu. Średnio minionej doby poziomy wód podniosły się tam na niektórych rzekach o około metr. Służby kryzysowe wojewody ostrzegają przed lokalnymi podtopieniami.

W dwóch miejscach rzeki przekroczyły już stany ostrzegawcze; to Wisła w Skoczowie i Olza w Cieszynie. Specjaliści uspokajają jednak - zagrożenia powodziowego nie ma, choć jednocześnie przyznają, że poziomy rzek systematycznie się podnoszą.

Opady deszczu w górach nadal są bowiem bardzo obfite. W Wiśle minionej doby spadło ponad 60 litrów na metr kwadratowy - to tyle, ile w niektórych miejscach średnio spada w ciągu całego listopada.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: