RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przybyło wody w rzekach Dolnego Śląska

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Stan alarmowy został przekroczony na rzece Bystrzycy w Bystrzycy Kłodzkiej – to wynik obfitych opadów deszczu w regionie w ostatnich dniach. W ośmiu innych miejscach przekroczone zostały stany ostrzegawcze. Nie ma jednak zagrożenia powodziowego.

W Bystrzycy stan alarmowy został przekroczony o 6 centymetrów. Woda podniosła się także na rzece Bystrzyca w Szalejowie i Kłodzku, na rzece Biała Łądecka w Lądku i Żelaźnie, w Oławie na rzekach: Ślęża i Oława, na Odrze w Głogowie oraz na rzece Widawa w Krzyżanowicach. Jak informują jednak służby z Dolnośląskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, nie ma jednak zagrożenia powodziowego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: