RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Protest Anarchistów w Gdańsku

Publikacja: Niedziela, 4 lutego (16:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Gdańsku zorganizowano protest przeciwko umieszczeniu w Polsce tarczy antyrakietowej. Przygotowano transparenty oraz darmową grochówkę dla bezdomnych z dworca. Anarchiści w ten sposób chcieli pokazać, że pieniądze powinny być wydawane na pomoc dla potrzebujących, a nie na zbrojenia.

50 przygotowanych porcji jedzenia miało na celu uzmysłowić ludziom, że państwo zamyka szpitale, ponieważ nie ma pieniędzy, a tymczasem potrafi wydać miliardy na F16, które nawet nie są w stanie do Polski dolecieć.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: