RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Promocje pod lupą Inspekcji Handlowej

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Towary w promocji są często droższe niż przed przeceną, za „gratisowy” upominek dołączany do towaru trzeba zapłacić – wynika z kontroli Inspekcji Handlowej. Inspektorzy sprawdzili prawie 80 placówek handlowych. Nieprawidłowości dotyczyły 1/4 produktów.

Kontrola wykazała również znaczne niezgodności cen towarów z tymi, które zakodowano w czytnikach lub kasach fiskalnych. Ostatecznie konsumenci musieli zapłacić więcej niż sądzili, decydując się na zakup.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: