RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Prom Endeavour wraca na Ziemię

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykański wahadłowiec Endeavour odcumował od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i rozpoczął lot na Ziemię. Lądowanie na Florydzie zaplanowano na piątek.

W czasie pobytu na ISS astronauci odbyli pięć kosmicznych spacerów. Łącznie spędzili w przestrzeni kosmicznej 30 godzin – w tym czasie m.in. dokończyli prace montażowe przy japońskim laboratorium naukowym Kibo.

Podczas trwającej półtora tygodnia misji Endeavoura na stacji przebywała rekordowa liczba trzynastu osób. Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ponownie zrobi się tłok pod koniec sierpnia, gdy po planowanym starcie wahadłowca Discovery liczba astronautów ponownie wzrośnie do trzynastu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: NASA Kosmos

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: