RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Prohibicji w górach nie będzie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rząd wycofuje się z restrykcyjnego przepisu, który miał już od tego sezonu zimowego zakazać jazdy na nartach pod wpływem alkoholu - donosi "Metro". Powód jest prozaiczny - nikt nie chce ścigać po stokach pijanych narciarzy.

Z najnowszego projektu tzw. ustawy antyalkoholowej Ministerstwo Zdrowia wycięło artykuł pozwalający zwalczać podchmielonych narciarzy. Znikają też kary (nawet 2,5 tys. zł) za szusowanie na promilach. Projekt w najbliższych tygodniach przyjmie rząd.

Nie ma natomiast dobrych wieści dla wczasowiczów na Mazurach i nad Bałtykiem, bo tam prohibicja zostanie. W projekcie nadal jest zakaz sterowania pod wpływem alkoholu żaglówkami, łódkami czy kajakami.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: alkohol

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: