RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Producent mięsa zapomniał, że zbliża się 2009 rok

Publikacja: Wtorek, 23 grudnia (15:26) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zawierucha w działach mięsnych supermarketów. Z półek znikają kotlety z cebulą, bo na opakowaniach znalazła się nieprawidłowa data przydatności do spożycia. Wynika z niej, że towar jest przeterminowany i to od roku.

W jednym ze szczecińskich hipermarketów na opakowaniach z mięsem widnieje data do spożycia: 1.01.2008. Sprawą zajęła się Państwowa Inspekcja Handlowa. Oczywiście, informacja na opakowaniu, że data ważności artykułu spożywczego 1.01.2008, jest nieprawidłowością. Wszystko wskazuje na to, że może to być pomyłka. Już jest koniec roku 2008. Myślę, że producent zapomniał, że już niedługo przechodzimy w Nowy Rok - powiedziała reporterowi RMF FM Beata Manio ze szczecińskiego PIH-u:

Profilaktycznie jednak towar jest wycofywany, a sklepy zwracają pieniądze.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: