Podczas śledztwa ustalono, że przesyłkę pocztową z tabletkami ecstasy 34-letni mieszkaniec jednego z podopolskich miast nadał w czerwcu 2019 roku. Paczkę namierzyli jednak funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Opola.
Podczas przeszukania mieszkania 34-letniego mężczyzny, znaleziono dodatkowo ponad 180 gramów amfetaminy, którą prawdopodobnie przywiózł z Holandii.
Za próbę udostępnienia i posiadanie narkotyków Dawidowi P. grozi kara od 3 do 10 lat więzienia.