To będzie naprawione, to po prostu pewien błąd, który wkradł się w nasze działanie - kajał się prezes PiS-u, przepraszając twórców. Nie będziemy zapominać o państwa potrzebach - zaznaczył Jarosław Kaczyński.
Premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że sprawa jest ciągle otwarta: Jeśli chodzi o stawkę 50-procentową dla twórców - już mówiłem - do końca tego tygodnia prowadzę pewne analizy w tej sprawie. W przyszłym tygodniu przedstawię własne propozycje w tej kwestii.
Przypomnijmy. Rząd zapowiada niekorzystne rozwiązania podatkowe dla twórców i naukowców: obniżenie w latach 2007-2008 kosztów uzysku z 50 proc. do 20 proc. i z 20 proc. do 10 proc.