Newcastle United rozgromiło 5:1 Sunderland w spotkaniu angielskiej Premier League. Bohaterem meczu okazał się zdobywca trzech bramek Kevin Nolan. W meczu kończącym dziesiątą kolejkę Liverpool odniósł skromne, ale cenne zwycięstwo nad Bolton Wanderers 1:0.

Kevin Nolan swój strzelecki popis rozpoczął już w 26. minucie spotkania. Po dziesięciu minutach dołożył drugą bramkę, a pod koniec meczu ustalił wynik spotkania. Kiedy odpoczywał, w zdobywaniu bramek wyręczał go kolega z zespołu Shola Ameobi - on dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Sunderland nie miał wiele do powiedzenia, zwłaszcza po czerwonej kartce dla Bramble'a. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie Benta.

W derbach Birmingham kibice nie zobaczyli bramek. Aston Villa podzieliła się punktami z lokalnym rywalem Birmingham City. Cenne trzy punkty zdobył za to Liverpool. The Reds pokonali na wyjeździe Bolton Wanderers 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 86. minucie Maxi Rodriguez.