RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Precz z łapami od ratownictwa"

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ratownicy górniczy na ulicach Katowic. Kilkuset z nich przez ponad godzinę demonstrowało przed siedzibą Wyższego Urzędu Górniczego. Ratownicy nie chcą zmian w ustawie o prawie geologicznym. Boją się o przyszłość Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego i nie chcą, aby ratowniem górnikówezajęły się prywatne firmy. Prezes WUG-starał się uspokajać demonstrujących.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: