RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Prąd z łodygi ogórka wytwarzany samolotowym silnikiem odrzutowym? Jest taki pomysł

Autor: Publikacja: Sobota, 26 września (07:48) Aktualizacja: Sobota, 26 września (07:00)

Polscy naukowcy pracują nad wynalezieniem leku na koronawirusa. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że spółka Biomed z Lublina z sukcesem zakończyła pierwszy etap produkcji polskiego leku na Covid-19. Powstał on w wyniku frakcjonowania osocza ozdrowieńców lub tych, którzy przeszli koronawirusa bezobjawowo.

Nad innowacyjnymi rozwiązaniami pracuje również Sieć Badawcza Łukasiewicz. Jak wygląda taki wyścig? I co ma wspólnego polski ogórek z prądem? Podczas kongresu Impact’20 Krzysztof Berenda rozmawiał o tym z szefem Sieci Badawczej Łukasiewicz: Piotrem Dardzińskim.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: