RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pracownicy blokują bramę fabryki „Sews Polska” w Rawiczu

Publikacja: Poniedziałek, 25 maja (14:18) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilkudziesięciu pracowników fabryki kabli samochodowych "Sews Polska" okupuje bramę swojego zakładu w Rawiczu w Wielkopolsce. Protestujący nie wpuszczają do środka samochodów z zaopatrzeniem, po tym jak dyrekcja ogłosiła, że 900 osób straci pracę.

Nie w porządku z nami postąpiono. Mnóstwo ludzi pozabierało nieświadomie kredyty. Dopiero teraz się o tym dowiedzieliśmy. Nie wpuścimy absolutnie nikogo - mówią protestujący reporterowi RMF FM:

Dyrektor zakładu nie chciał rozmawiać z Piotrem Świątkowskim, który jest w Rawiczu. Nieoficjalnie wiemy, że produkcja wiązek kabli samochodowych ma zostać przeniesiona do Rumunii.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: blokada

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: