RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poznańskie przystanki straszą wyglądem

Publikacja: Środa, 22 marca (12:25) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zamiast chronić przed deszczem i wiatrem, wiaty na poznańskich przystankach straszą swoim wyglądem. Bywa, że jednej nocy wandale niszczą nawet kilkanaście przystanków. MPK rozkłada bezsilnie ręce.

Na jednym z przystanków na Starołęce, który zbudowano rok temu był reporter RMF Łukasz Wysocki. Dziś wiata wygląda tak jak większość przystanków w Poznaniu. Powybijane szyby, wyłamane plastikowe elementy, a reklam i komunikatów nie widać spod grubej warstwy graffiti. Dlatego poznański przewoźnik poważnie rozważa zrezygnowanie z wiat i powrót do starych, sprawdzonych daszków. Pasażerowie choć wcale się z tego nie cieszą, to jednak rozumieją.

Firma co miesiąc wydaje 30 tysięcy złotych na wstawienie nowych szyb, ławek czy usuwanie wulgarnych napisów.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: