Muzeum będzie się mieściło w podziemiu Centrum Kultury Zamek.
Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy. Otwarcie jest opóźnione, bo jak twierdzą władze, były problemy z wykonawcami robót, szwankowała też dokumentacja budowlana.
Uczestnicy Czerwca '56 mają teraz co najmniej 70 lat. Właśnie oni w przyszłym tygodniu wyjątkowo będą mogli wejść do muzeum. Co zobaczą? Między innymi salę Komitetu Wojewódzkiego PZPR, ulicę Kochanowskiego, gdzie mieścił się Poznański Urząd Bezpieczeństwa. Również między innymi będzie mieszkanie robotnicze – wylicza Krzysztof Płonka, kierownik muzeum.
Płonka dodaje, że najprawdopodobniej we wrześniu muzeum zostanie otwarte dla wszystkich. Wtedy będzie można zobaczyć też Fabrykę Cegielskiego i salę sądową, więc czekamy – jak wielu, nie tylko poznaniaków – z niecierpliwością.