RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poznań: Miasto, w którym warto żyć

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

„Poznań. Tu warto żyć” – to hasło zdaniem miejskich urzędników najlepiej wypromuje miasto. Czy jednak przy promocji miasta ogólny slogan, który można przykleić do każdego innego miejsca w Polsce jest faktycznie najlepszy?

Więcej na ten temat:

Najwyższe zatrudnienie w tym mieście, najniższe bezrobocie, duże wpływy do budżetu z podatku, bardzo dobre warunki życia oceniane tak przez mieszkańców. Czego więcej potrzeba. To jest miasto, w którym naprawdę warto żyć - to zdanie urzędników.

Poznaniakom, z którymi rozmawiał reporter RMF pomysł hasła jednak nie bardzo się podoba. To hasło wymyślone przez urzędników i dla nich - mówi jeden z poznaniaków. W ogóle to warto tu żyć, ale w tej chwili w Poznaniu jest taki bałagan, że w głowie się nie mieści - dodaje inna mieszkanka Poznania. Nawet jeśli hasło jest dobre - to jak słychać na ulicy - mieszkańcy Poznania przyjezdnym wybiją je z głowy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: