Według śledczych, wicedyrektor nie dopełnił obowiązków, przez co należąca do miasta działka została sprzedana firmie Grażyny Kulczyk po zaniżonej cenie.
Do tej pory zarzuty usłyszały trzy inne osoby: były architekt miejski, dyrektor poznańskiego Geopozu oraz były wiceprezydent Poznania. Wszyscy mieli nie dopełnić obowiązków, przez co - według prokuratury – miasto straciło na transakcji 7 mln zł. Grozi im do 10 lat więzienia.