Pozew o błąd w sztuce lekarskiej odrzucony
Publikacja: Wtorek, 14 lutego (15:30)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
<i>Lekarze nie popełnili błędu</i> - uznał gdański sąd odrzucając pozew opiekunów 15-letniej dziewczyny, którzy domagali się od szpitala Akademickiego Centrum Klinicznego 250 tyś. zł zadośćuczynienia za utratę wzroku.
Wydając wyrok sąd powołał się na 3 opinie biegłych. Ojciec dziewczyny nie zgadza się jednak z jego decyzją.
Córka mogłaby widzieć. Zapewne wszystko byłoby dobrze, gdybyśmy trafili do innego szpitala - mówi ojciec dziewczynki i zapowiada odwołanie się od wyroku.