RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pożegnanie z Ulissesem

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykańscy i europejscy naukowcy wysłali we wtorek po południu pożegnalną wiadomość do sondy kosmicznej, która od 18 lat badała zjawiska zachodzące na Słońcu.

Ulisses przebył w tym czasie 9 miliardów kilometrów i dostarczył cennych informacji o polu magnetycznym wokół Słońca, cyklach jego aktywności, czy prędkości wiatru słonecznego. Od dziś sonda ma wolne, podróżuje już na własną rękę.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Sonda

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: