RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pożar na lotnisku w Stambule

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Radykalne ugrupowanie kurdyjskie przyznało się do sabotażu na międzynarodowym lotnisku w Stambule, gdzie wybuchł dziś groźny pożar. Informacje takie podała prokurdyjska agencja prasowa Firat.

Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. Ogień, który pojawił się w dziale przesyłek towarowych spowodował znaczne straty materialne i opóźnienia lotów. Trzy osoby zostały lekko ranne. Dyrektor generalny lotniska w Stambule poinformował, że pożar już opanowano a pasażerowie są już normalnie odprawiani.

Jak powiedział RMF polski konsul w Stambule Marcin Wilczak, pożar wybuchł o godzinie 14:28 czasu polskiego w terminalu C, czyli cargo. Pojawiła się bardzo duża chmura dymu. Podjęto akcję gaszenia pożaru. Zaangażowane zostały samoloty do gaszenia pożarów, będące w dyspozycji władz miasta.

Ze Stambułu do Warszawy nie startuje już dzisiaj żaden samolot. Na 22:30 jest zaplanowany wylot samolotu do Stambułu. Nie wiadomo czy samolot wystartuje.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: