To właśnie w stolicy Kampanii - w 1973 roku - po raz pierwszy wystąpił przed włoską publicznością.
W piątkową noc na Piazza del Plebiscito gwiazdor podbił serca słuchaczy, wykonując na fortepianie neapolitańską pieśń "O sole mio". Wykonanie było niezwykłe: w wersji klasycznej, a następnie ragtime'owej. Ponadto w czasie ponad dwugodzinnego, bezpłatnego koncertu zabrzmiały wszystkie największe przeboje artysty - od otwierającej koncert piosenki "The one" po "Crocodile rock", "Daniel", "Candle in the wind" i "Nikita".