RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Porwani obserwatorzy są w bezpiecznym miejscu"

Publikacja: Piątek, 2 maja (09:51) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Członkowie misji obserwacyjnej OBWE, przetrzymywani od tygodnia przez prorosyjskich separatystów ze Słowiańska, zostali przewiezieni w bezpieczne miejsce - podał niemiecki "Bild", powołując się na przywódcę separatystów. Na razie nie wiadomo, na jakim etapie są negocjacje dotyczące ich uwolnienia.

Gazeta cytuje wypowiedź lidera separatystów w Słowiańsku Wiaczesława Ponomariowa. Powiedział on, że obserwatorzy są "z dala od obszaru, gdzie toczą się walki".

Od piątku sześciu członków wojskowej misji obserwacyjnej OBWE, w tym jeden Polak i czterech Niemców, znajduje się w rękach separatystów, którzy kontrolują Słowiańsk. Szwedzki obserwator został wypuszczony ze względów zdrowotnych.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: