Dobiegł końca autorski program portalu Hellozdrowie.pl „Zadbaj o zdrowie ‒ kompleksowo!”. Akcja trwała 2,5 miesiąca i wzięło w niej udział 2 300 uczestników. Trzy ekspertki ‒ lekarka Ewa Witkowska-Patena, dietetyczka Małgorzata Różańska i trenerka personalna Katarzyna Bigos ‒ pomagały uczestnikom wykształcić zdrowe nawyki.

Akcja "Zadbaj o zdrowie ‒ kompleksowo!" była rozwinięciem założeń nowatorskiego formatu "Krok do Zdrowia", dzięki któremu użytkownicy portalu mogą
codziennie otrzymywać wskazówki i praktyczne zadania pozwalające zadbać o zdrowie.

Uczestnicy programu na cztery tygodnie uzyskali bezpłatny dostęp do tekstów i materiałów wideo, które umożliwiały im wykonanie dziesięciu "Kroków do Zdrowia", w oparciu o badania profilaktyczne, zbilansowaną dietę i trening sportowy. Mogli wprowadzić w życie zalecenia na temat zdrowego stylu życia, pod okiem ekspertek, które towarzyszyły im każdego dnia.

Drobne kroki na co dzień, zdrowe nawyki pozwalają na trwałe zmienić kondycję i samopoczucie. Dbanie o zdrowie nie jest trudne, ale trzeba to robić "z głową" i słuchać sygnałów, które wysyła nasz organizm. Pomocne w tym są badania profilaktyczne. Warto też korzystać ze sprawdzonych źródeł, które opierają się na wiedzy autorytetów.

Podczas internetowych czatów z ekspertkami użytkownicy zadawali pytania i wymieniali się doświadczeniami, a inicjatorzy akcji poznawali kłopoty zdrowotne, które
często dotykają Polaków. Ból kręgosłupa, zaniechanie badań lekarskich i niska świadomość na temat ich znaczenia dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, brak aktywności fizycznej, a także niewiedza, czym jest zbilansowana dieta ‒ to tematy, które dominowały w rozmowach ze specjalistkami.