RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pomnik cebuli stanie na Ukrainie

Publikacja: Wtorek, 10 listopada (19:25) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Drohobyczu na zachodzie Ukrainy stanie pomnik cebuli. Takie plany ma mer miasta, który uważa, że to warzywo ochroniło mieszkańców przed epidemią grypy.

Społeczeństwo wytrwało dzięki cebuli i za to należy się jej pomnik - powiedział Mykoła Huk na naradzie w miejscowym ratuszu. Mer przyznał, że Drohobycz był całkowicie nieprzygotowany do walki z epidemią - w aptekach brakowało leków, masek ochronnych, a w sklepach środków dezynfekcyjnych.

Drohobycz od wieków słynął z uprawy cebuli, a jedna z dzielnic miasta nazywana jest nawet „cebulnikami”.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Ukraina

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: