Półtora kilograma narkotyków w żołądku
Publikacja: Środa, 3 czerwca (13:26)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Narkotykowy kurier, złapany na lotnisku w Pyrzowicach na Śląsku, miał w żołądku półtora kilograma haszyszu. Celnicy nie chcą ujawnić, jak przemyt wpadł w ich ręce, mówią jedynie o pracy operacyjnej i wytypowaniu osoby na podstawie tzw. oceny ryzyka.
Przemytnik to 29-letni mieszkaniec Śląska. Do Katowic przyleciał z Francji. Po szczegółowym badaniu okazało się, że miał w żołądku 123 szczelnie zapakowane kapsułki haszyszem.
To w Polsce nowość. Do tej pory przemytnicy połykali narkotyki w proszku - kokainę i heroinę.
Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.