RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Półtora kilograma narkotyków w żołądku

Publikacja: Środa, 3 czerwca (13:26) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Narkotykowy kurier, złapany na lotnisku w Pyrzowicach na Śląsku, miał w żołądku półtora kilograma haszyszu. Celnicy nie chcą ujawnić, jak przemyt wpadł w ich ręce, mówią jedynie o pracy operacyjnej i wytypowaniu osoby na podstawie tzw. oceny ryzyka.

Przemytnik to 29-letni mieszkaniec Śląska. Do Katowic przyleciał z Francji. Po szczegółowym badaniu okazało się, że miał w żołądku 123 szczelnie zapakowane kapsułki haszyszem.

To w Polsce nowość. Do tej pory przemytnicy połykali narkotyki w proszku - kokainę i heroinę.

Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: