RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poltegor zniknął z mapy Wrocławia

Publikacja: Piątek, 12 października (11:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Poltegor - najwyższy dotychczas budynek we Wrocławiu - zniknął już z powierzchni ziemi. Pozostała po nim góra gruzu, i dziura w krajobrazie, do której trudno przyzwyczaić się wrocławianom.

Tak trudno jest się przyzwyczaić do czegoś nowego. Teraz jest goło, smutno i pusto. Widziałem jak go budowali i widziałem jak go rozbierają. Brakuje go teraz - przyznali zgodnie mieszkańcy Wrocławia w rozmowie z reporterką RMF FM Barbarą Zielińską:

Na miejscu Poltegoru wybudowany zostanie najwyższy w Polsce budynek mieszkalny. 50-piętrowy Sky Tower będzie miał ponad 200 metrów wysokości. Budowa tego luksusowego apartamentowca ma kosztować ponad 400 milionów dolarów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: