RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polskie siatkarki zajęły piąte miejsce w Montreux

Publikacja: Niedziela, 14 czerwca (18:36) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polki pokonały Niemki 3:2 w meczu o piąte miejsce turnieju siatkarskiego w szwajcarskim Montreux. W finale Brazylijki okazały się lepsze od Włoszek (3:0), a trzecie miejsce zajęły Chinki, które wygrały z Holenderkami 3:0.

Pierwszego seta podopieczne Jerzego Matlaka wygrały do 21. W drugim Polki prowadziły już dziesięcioma punktami, ale w końcówce oddały inicjatywę rywalkom. „Biało-czerwone” wygrały tę odsłonę do 19. W dwóch kolejnych setach dominowały Niemki. Polkom dopiero w tie-breaku udało się odwrócić losy meczu – wygrały tę odsłonę do 11 i cały mecz 3:2.

Polska:

Bełcik, Gajgał, Świeniewicz, Barańska, Kaczor, Zenik (libero) oraz Sadurek, Pykosz, Jagieło, Sawicka, E. Skowrońska, Bednarek (libero).

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: