RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polski żołnierz ranny w Afganistanie

Publikacja: Wtorek, 19 czerwca (14:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Chorąży Tomasz M. postrzelił się w ramię podczas konwoju w miejscowości Gardez. Polak trafił do szpitala; jego życiu nic nie zagraża.

Do wypadku doszło we wtorek rano, ok. godz. 9.35 (7.05 czasu polskiego) w czasie jazdy wozem typu humvee, najprawdopodobniej w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z bronią. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokurator wojskowy.

W Gardez od lutego stacjonuje kilkudziesięcioosobowa grupa żołnierzy z Polski, tak zwany zespół doradców (OMLT). Do ich zadań należy udział w patrolach i szkolenie afgańskiej armii. W ramach Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (International Security Assistance Force - ISAF) w Afganistanie służy około 1100 polskich żołnierzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: