Polska jest jedynym krajem Wspólnoty, gdzie funkcjonariusze jeżdżą granatowymi wozami. Ale wymogi unijne nie są jedynym powodem zmian. Chcemy pokazać trochę inną policję – bardziej skuteczną, bo jeszcze wielu Polakom kojarzy się ona z czasami przeszłymi, od których chcemy się w jakiś sposób odciąć - mówi Marcin Szyndler z Komendy Głównej.
Na srebrnych samochodach pojawi się nowa odblaskowa folia z napisem „Policja”, by nie mylić ich z innymi samochodami, a radiowozy będzie widać ze znacznie większej odległości.
Być może uda się kupić pierwsze srebrne radiowozy już pod koniec tego roku. Wszystko zależy od tego, jak szybko zostaną ogłoszone przetargi.