RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polscy śledczy ścigają piratów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szczeciński oddział prokuratury krajowej wszczyna śledztwo w sprawie porwania norweskiego statku z pięcioma Polakami na pokładzie. Tankowiec „Bow Asir” został uprowadzony u wybrzeży Somalii.

Nadal nie ma informacji o losie naszych rodaków. Prokuratura w Szczecinie wyjaśnia też okoliczności wcześniejszego uprowadzenia statku „Sirius Star” z polskimi marynarzami.

Saudyjski supertankowiec "Sirius Star", wiozący 300 tys. ton ropy o wartości 100 mln dolarów, został porwany 15 listopada ubiegłego roku przez somalijskich piratów ponad 800 km od wybrzeży Kenii. Został uwolniony w styczniu za 3 miliony dolarów okupu. W niewoli piratów przebywali wówczas dwaj Polacy: kapitan i oficer techniczny.

Tylko w ubiegłym roku u wybrzeży Somalii doszło do ponad stu ataków piratów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: tankowiec

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: