Podopieczni Daniela Castellaniego dobrze rozpoczęli spotkanie, bo w pierwszym secie od początku mieli kilkupunktową przewagę, głównie dzięki grze Bartosza Kurka i Jakuba Jarosza. Ostatecznie Polacy zwyciężyli do 22 po ataku Marcina Możdżonka z piłki przechodzącej.
W dwóch kolejnych odsłonach biało-czerwoni prowadzili równorzędną walkę tylko w początkowej fazie, przegrywając dwukrotnie do 18. W czwartej partii nasi reprezentanci prowadzili już 13:10, ale po chwili było 20:15, tyle że dla rywali. Tej straty nie udało się już odrobić.
W trzecim spotkaniu podczas PWM polscy siatkarze zagrają z Brazylią. Ten mecz odbędzie się w sobotę.
(ASInfo/RMF FM)