RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Połowa Polaków w internetowej sieci

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Z internetu korzysta już połowa Polaków - 53 procent mężczyzn i 45 procent kobiet. Średni wiek polskiego internauty to 35 lat. Jak wynika z badań CBOS cytowanych przez „Gazetę Wyborczą”, z sieci korzystają niemal wszystkie osoby z wykształceniem wyższym, a z zasadniczym zawodowym – tylko 35 procent.

Młodzi internauci i seniorzy korzystający z sieci mają ze sobą więcej wspólnego niż osoby w podobnym wieku, z których jedna korzysta z internetu, a druga nie – ocenia dr Michał Wenzel z CBOS.

Z badania wynika, że internauci są optymistami. Aż 59 procent z nich uważa, że ich rodzinom żyje się dobrze. Wśród osób, które nie korzystają z internetu, podobnej odpowiedzi udziela tylko 24 procent badanych. Sytuację gospodarczą w Polsce jako dobrą ocenia 33,5 procenta internautów i 19 procent pozostałych.

Eksperci radzą więc walczyć z wykluczeniem cyfrowym. Wśród najbardziej nim zagrożonych są mieszkańcy mniejszych miejscowości i wsi oraz osoby, które wykorzystują sieć wyłącznie dla rozrywki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: internet

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: