RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polka oskarżona o uprowadzenie własnego dziecka

Publikacja: Piątek, 8 maja (15:41) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kolejny przypadek Polki oskarżonej o uprowadzenie własnego dziecka. Dziś sąd w Turku w Wielkopolsce nakazał wydać mieszkance tej miejscowości 4-letniego syna ojcu Włochowi. Kobieta rozstała się z Włochem i wróciła do matki zabierając z sobą syna. Jak uznał sąd, zgodnie z Konwencją Haską, było to uprowadzenie.

Pani Monika rozstała się z partnerem. Przyjechała z Włoch na Boże Narodzenie do rodzinnego Turku razem z synem Leonardo. I już tu została. Tymczasem włoska prasa, powołując się na Konwencję Haską, zażądała oddania dziecka ojcu.

Sprawę rozpatrywał sąd w Turku, który stwierdził, że gdy obydwoje rodzice mają pełną opiekę rodzicielską, żadne z nich nie może zabrać dziecka i wyjeżdżać bez zgody drugiego. Pani Monika musi oddać syna partnerowi w ciągu 14 dni. Kto się teraz będzie opiekować Leonardo, w jakim kraju i w jakim wymiarze czasu – zdecyduje sąd we Włoszech.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: dziecko

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: