RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Policyjne polonezy trafiają do lamusa

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Komendy policji pozbywają się wyeksploatowanych samochodów. Na oddanie dwóch i pół tysiąca starych pojazdów mają czas do końca czerwca. Tym samym - jak przekonał się reporter RMF FM Marek Smółka - końca dobiega era policyjnych polonezów…

Polonezów zostało już tylko kilka w stołecznym garnizonie policji, w tym dwa oznakowane - jeden to ambulans, drugi - w Grodzisku Mazowieckim - służy już wyłącznie do przewożenia policyjnego psa. Zresztą nadszedł już czas, by pozbywać się też kolejnych generacji pojazdów. Wycofujemy z użytku najbardziej wyeksploatowane fordy focusy, skody octavie - mówi Marcin Szyndler z Komendy Stołecznej:

Ostatnie egzemplarze policyjnych wozów dokonują więc żywota np. na strażackich ćwiczeniach, a tylko nieliczne trafiają na licytacje.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: