Polonezów zostało już tylko kilka w stołecznym garnizonie policji, w tym dwa oznakowane - jeden to ambulans, drugi - w Grodzisku Mazowieckim - służy już wyłącznie do przewożenia policyjnego psa. Zresztą nadszedł już czas, by pozbywać się też kolejnych generacji pojazdów. Wycofujemy z użytku najbardziej wyeksploatowane fordy focusy, skody octavie - mówi Marcin Szyndler z Komendy Stołecznej:
Ostatnie egzemplarze policyjnych wozów dokonują więc żywota np. na strażackich ćwiczeniach, a tylko nieliczne trafiają na licytacje.