Mały performance służb mundurowych nie bierze się z niczego. Po pierwsze nikomu nie podoba się dłuższa praca, a przy tym jej rodzaju to szczególnie zrozumiałe - wystarczy porównać to z polskim prawem, zdecydowanie korzystniejszym dla mundurowych.
Po drugie jednak związkowcy z Berlina wyliczyli ostatnio, że na 22 tysiące osób w berlińskiej policji zaledwie 37 nie ma 25 lat. Połowa policjantów skończyła juz za to 45 lat.
"Stój, policja! Stój, bo nie dam rady cię dogonić!" głosił jeden z transparentów w Schwerinie...